sohbet icon SOHBET Burada Ortam bir başka!
Genel “Batı Şeria’da DEAŞ hücresi bulunduğu iddiaları asılsız”

4 sene önce admin tarafından eklendi. 977 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Batı Şeria’daki Filistin Emniyet Sözcüsü Adnan ed-Dumeyri, Ramallah’ta düzenlediği basın toplantısında, İsrail medyasında yer alan IŞİD’le ilgili iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

” IŞİD hücresine mensup oldukları iddiasıyla Filistinlilerin gözaltına alınması” haberlerine ilişkin Dumeyri, “Sosyal paylaşım siteleri aracılığıylaIŞİD ideolojisini yaymaya çalışan bir takım kişilerle aileleri ve yakınları aracılığıyla temasa geçilerek sorun çözüldü. Batı Şeria’da herhangi bir IŞİD unsuru olmadığını ısrarla vurguluyoruz. IŞİD Filistin’de bir ortam bulamamıştır” dedi.

Güvenliği hedef alan her türlü girişimin karşısında duracaklarını belirten Dumeyri, şöyle devam etti:

“Kaos üretmek isteyenlere bunu başaramayacaksınız diyoruz. Filistin yönetimini bitirmek ve Mahmud Abbas’tan kurtulmak için kaostan faydalanmaya çalışan 3 taraf var. Bunlar İsrail, Hamas ve Muhammed Dahlan. İsrail, Yahudi yerleşim birimleri, günlük ihlaller, Filistinlilerin vergi gelirlerinin dondurulması, Hamas ise direniş bahanesiyle kaos yaratmaya çalışıyor. Aynı şekilde Dahlan da…”

Dumeyri, Filistin polisinin siyasi gerekçelerle Hamas mensuplarını gözaltına aldığı iddialarının da doğru olmadığını savunarak, “Halihazırda tutuklu bulunan 80 kişi, ruhsatsız silah taşıma, kara para aklama ve provokatif eylemleri nedeniyle gözaltına alınmıştı. Tamamı mahkemelere sevk edildi” ifadelerini kullandı.

(AA)

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Bizimmekan