sohbet icon SOHBET Burada Ortam bir başka!
Sinema Güncel En İyi Korku Filmleri Nelerdir?

2 sene önce Xname tarafından eklendi. 713 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Merhaba Sohbetsin.Com Kullanıcıları:

Filmi seçerken genellikle bireyin özel zevkleri, filmin konusu ve oyuncu kadrosuna göre değişiklik gösterebiliyor. Bazı film yapımlarının kült hale gelmesi herkese hitap ettiğini söyleyebiliriz. Korku filmi çoğu kişinin izleyip izlememe noktasında kararsız olduğu film türlerinden birisidir. Genellikle bu tür filmlerin tercihinde daha önceki öneriler göz önünde bulundurulur.

Korku izlemek istiyorsunuz ama daha önce pek çok filmi izlemenize karşın yeni film arayışında sorun yaşıyorsanız aşağıda sizler için derlediğim bilgilerde 80’li yıllardan itibaren yayınlanan en iyi korku filmlerine göz atabilirsiniz. Ama Fragmanlarına göz atmanızı isterim. 1982 yapımı korku filmlerinden birisi olan Kötü Ruh 80’li yıllarda yaygın olarak film anlayışını gözler önüne seriyor. Kaliforniya’da geçmekte olan bu filmde bir ailenin evini işgal eden hayaletleri konu alıyor. Geçmişe yolculuk yapmak isteyen kişiler için oldukça ideal görünüyor.

90’lı yılların ilk döneminde yayınlanan O isimli yapım ise Pennywise palyaçosu olarak bilinen bir tür karakterin, insanların zayıf yönlerini kullanarak rüyalarına girmesini konu alıyor. Avlarının yaşam enerjisini elde eden Pennywise, ilginç bir karakter olarak karşımıza çıkıyor. 1999 yapımı olan Blair Cadısı, üç sinema öğrencisini barındıran ve isminden de anlaşılacağı üzere Blair Cadısını konu alıyor. Keyifle izlenebilecek bir film.

Kuşku yok ki korku filmi denildiğinde akla gelen ilk yapımlardan olan Testere özel bir ilgiye sahip. Korku dalında çok film yapılmış olmasına karşın bu seri içerisinde özellikle 2004 yılında yayınlanan filmi izlemenizi tavsiye edebilirim.

Hannibal Lecter’ı anlatan, 1991 yapımı Kuzuların Sessizliği gerilim ve psikoloji türünde filmler içerisinde bir efsane olarak biliniyor. FBI’da olan bir ajanın araştırmalarını konu alan filmi izlerken zaman zaman zorlanabilirsiniz.

Yine kuşku yok ki korku filmlerinde en popüler konulardan birisi Şeytan olgusudur. 1973 tarihinde yayınlanan Şeytan filmi bu alanda yayınlanan filmlerin öncüsüdür.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Bizimmekan