sohbet icon SOHBET Burada Ortam bir başka!
Genel KİMİLERİ İÇİN BİR BESİN KAYNAĞI HASET

2 sene önce Xname tarafından eklendi. 1.209 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Neden çoğu insan kendi eksikleri hatalarıyla meşgul olmak ve daha iyi bir insan olarak yaşamak varken başkalarının hayatıyla ve hatalarıyla bu kadar uğraşır hiç bir zaman anlayamadım. Kendi kendimi sorguladım . Hayır ben hiç kimseyi kıskanmadım. Evet keşkelerim oldu ama kimsenin mutluğuna başarısına zenginliğine kötü yakıştırmalar yapmadım , Kimsenin mutsuzluğundan beslenmedım aksine sevinçlerine ortak oldum  ve hayatın yoğunluğunu karmaşası içinde kendimle bile ilgilenemedim Doğru dürüst bırakın başkalarının hayatına burnumu sokmayı … Bakıyorum etrafıma evet az da olsa benim gibi düşünen insanlar var çpk şükür diyorum.

O halde kıskançlık bir seçimdi. İnsan neden onun gibi bir işim yok yada onun ailesi gibi bir aileye sahip olsam diye iç geçirebilir fakat bu düşünceler o insanla ilgili kötü düşünceler beslemek , yoluna taş koymak , adeta o insanın mutsuzluğundan kendine pay çıkarmak boyutuna gelmemeli. Maalesef ki insanın yaşı ; edindiği  tecrübeleri , acıları da ders olmuyor. Artık yaşını başını almış şu kısacık dünyada kime ne hayrım dokunabilir diye düşünmesini temenni ettiğimiz insanlar dahil küçücük çıkarlar uğruna bencil hisleriyle ne yapsamda bu insanın hayatını zorlaştırsam diye düşünüyorlar .

Vicdanlarını susturma yöntemi bir nevi . Peki biz bu durum karşısında susup kabuğumuza mı çekilmeliyiz yoksa haykırmalımıyız niyetini yüzüne.. Aslında en iyi tercih kimseyi değiştirmeye çalışmadan ve neden insanlar böyle diye hayıflanarak hayata küsmeden yoluna devam edebilmek daha güçlü adımlarla ve kimseye mecbur olmadığını bilerek. Size kasdi olarak zarar veren birine müsade vermemelisiniz. Araya mesafe koymak en iyisi  ve daima kendinize hatırlatın bu hayatta sevinçlerinize olan her koşulda güçlü durabilmeyi öğrenmek.. Mutlu olmanın yollarını aramak ve paylaşabilmek…

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

sohbet | chat