sohbet icon SOHBET Burada Ortam bir başka!
sağlık Tatil Sonrası Alınan Kilolardan Kurtulmanın Yolları

6 ay önce Ayaz tarafından eklendi. 33 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Tatilden döndükten sonra kilo vermek istiyorsanız, mutlaka gün içerisinde 3 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde beslenmelisiniz. Mutlaka sabah kahvaltınızı, öğlen yemeğinizi ve akşam yemeğinizi atlamayın. Öğün aralarında mutlaka ara öğün yapınız. Sabah ile öğlen arası saat 10-11 gibi, öğlen ile akşam arası ortalama saat 3 veya 4 gibi ve akşam yemeğinden sonra en geç saat 9 gibi bir ara öğün yapmaya çalışın.

Akşam yemeğinizi en geç saat 8′e kadar yemeğe çalışın. Akşam geç saatlerde yenilecek her şey vücudunuza yağa dönüşerek size kilo olarak geri döner. Eğer yok ben geç saatlerde bazen acıkıyorum diyorsanız; süt grubundan süt, ayran, yoğurt veya kefirin içine taze meyve koyarak tüketebilirsiniz.

Günlük beslenmenizde uygulayacağınız yaklaşık 500 – 1000 kalorilik eksiklik, size ortalama olarak hafta da yarım kilo veya 1 kilo kadar verdirir. Hedefiniz haftada yaklaşık 1 kilo kadar vermek olmalı, ayda ise maksimum 4 kilo kadar vermek olmalıdır.

Gün içerisinde mutlaka hareketinizi artırın. Örneğin; evde her gün kendinize sadece 10 dakika zaman ayırarak yapacağınız karın bölgesi hareketleri, bel ve boyun egzersizleri düzenli yaptığınız da size kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Tatil sonra hangi besinlerden uzak durmalıyım?

Tatil içerisinde yüksek kalorili yiyecekler tüketip kilo aldıysanız eğer, tatilden sonra mutlaka karbonhidrat seçimi yaparken kaliteli karbonhidrat seçimi yapmaya çalışın. Özellikle bizi çabuk açıktıran, kan şekerimizi birden hızlı yükselten basit karbonhidratlar yerine; beyaz ekmek, beyaz pirinç pilavı, patates, kek, kurabiye ve çikolata gibi basit karbonhidratlar yerine, bizi daha uzun süre tok tutan ve kan şekerimizi birden hızlı yükseltmeyen kompleks karbonhidratları tercih etmelisiniz. Bunlar neler derseniz; tam tahıllı ekmek, kepekli makarna, bulgur pilavı ve tam buğday ekmeği.

Özellikle yağları yiyecekleri olduğunca az tüketmeye çalışın. Tatlı tüketmek istediğinizde çok fazla yağlı tatlıları tüketmek yerine sütlü olan tatlıları tercih etmelisiniz.

Google Aramaları

Benzer içerikler

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.

Bizimmekan